Výživa

Výživa

28 mája, 2024

Naše zdravie a výkonnosť nášho tela je vo veľkej miere ovplyvnená stravou, ktorú každý deň jeme. Všetci sa chceme cítiť príjemne, chceme byť plní energie, mať ideálnu váhu. Vďaka internetu máme množstvo informácií, diét, rád, či tipov na vyformovanie postavy, ako má človek vedieť, ktorá informácia je správna a ktorý výživový smer je pre neho ten najlepší? Väčšina z nás sa zhodne na tom, čo je nezdravé a čo by sme mali v strave minimalizovať. Ale byť zdravý a plný energie nie je o vylúčení nezdravých potravín, ale o zaradení tých správnych, ktoré nám to funkčné telo pomôžu dosiahnuť.

Výživa tiež nie je len o počítaní kalórii. Ten istý počet kalórii môže byť prínosom, avšak ak tie isté kalórie naplníme cukríkmi, tavenými syrmi či margarínom, matematika tu fungovať nebude a človek dosiahne únavu, priberanie na hmotnosti či rôzne ochorenia.

Navyše zdravá a správna výživa je tou najlepšou prevenciou pred civilizačnými ochoreniami akými sú cukrovka, vysoký krvný tlak či cholesterol.

Výživové poradenstvo je významne prospešné pre športovcov, keď pomocou stravy vieme zvýšiť výkon, silu, vytrvalosť či koncentráciu a urýchliť regeneráciu. Takmer každý zahraničný vrcholový športovec má svojho výživového špecialistu a tento trend prichádza aj na Slovensko.

Naším cieľom je naučiť Vás, čo je pre Vás najprospejšie jesť, zohľadniť Vaše chute či časový harmonogram. Výživový špecialista neprikazuje a nezakazuje, výživový špecialista ukáže cestu a motivuje Vás, aby ste touto cestou kráčali s úsmevom.

  • Nekonečné množstvo rôznych obmien jedálničkov
  • Zameranie na predovšetkým chutné alternatívy