Funkčný tréning

Funkčný tréning

Má za úlohu obnoviť základné pohybové funkcie tela, ktoré sme nedostatkom pohybu a zlou životosprávou začali zanedbávať.

V dospelosti sme si vytvorili stereotyp a zvyky, ktoré umožnili vznik svalových disbalancií. Dôsledkom sú skrátené a oslabené svaly, bolesť chrbta, ťažké vstávanie z postele alebo slabá kondícia pri pobehnutí na autobus.

Ako malým deťom nám nerobilo problém liezť po stromoch, čupieť v perfektnom hlbokom drepe alebo uchopiť predmet a hodiť ho do priestoru. Telo si tieto činnosti zautomatizovalo a vytvorilo si základné pohybové vzory a zreťazenia (to znamená v akom poradí sa svaly zapájajú).

Potom sme začali chodiť do školy s ťažkou taškou, niektorí aj na jednom pleci, sedieť 5-6 hodín v škole, neskôr 8 hodín v práci a nakazili sme sa „chorobou“ zvanou moderný život. Tento neduh sa týka už takmer každého z nás a najlepším liekom je práve Funkčný tréning.

Úlohou Funkčného tréningu je odstraňovanie týchto porúch a obnova základných pohybových funkcií v správnom zreťazení, ale aj zlepšiť držanie tela, zvýšiť kondíciu, silu a predovšetkým dosiahnuť, že sa budeme pri pohybe opäť cítiť lepšie. To všetko dosiahnete pod dozorom aj našich skúsených osobných trénerov z tímu Cvičisko.

  • odstraňuje svalové disbalancie
  • obnovuje základné pohybové funkcie
  • zlepšuje držanie tela
  • podporuje rast sily