Kinesiotaping

Kinesiotaping

Je fixačný taping. Je to výborná terapeutická pomôcka pri akútnom, rehabilitačnom, ale aj chronickom probléme, ktorá prispieva k úľave pri preťažení svalstva, zmierňuje opuch, bolesť, redukuje zápal. (preklik zistiť viac)

Kinesiotaping je v športe známy už dlhé desaťročia. Využíva sa na spevnenie svalov, kĺbov a šliach. Pri nadmernej telesnej záťaži môže dochádzať k poškodeniu svalov, kĺbov a šliach. Správnou aplikáciou kinesiotapu vieme dosiahnuť redukciu bolesti a zmiernenie opuchu. Fixačné pás je zo 100% bavlny čo umožňuje jeho priedušnosť elasticitu a rýchle schnutie. Neobmedzuje pohyb, prispôsobuje sa povrchu tela, eliminuje bolesť a telo je po jeho aplikácii plne funkčné. Medzi jeho ďalšie vlastnosti patrí aj vodeodolnosť a jeho hypoalergénne vlastnosti vytvárajú skvelé podmienky v terapii športovcov.

Správna aplikácia dokáže kinesiotapingu rozšíri rozsah pohybu, zvýši prekrvenie a tiež slúži ako prevencia pred zraneniami. Neznalosť a nesprávna aplikácia kinesiotapu neprinesie želané výsledky.

  • odstraňuje bolesti chrbtice, ramien a hlavy
  • lieči “golfový” a “tenisový lakeť”
  • pomáha pri plochých nohách, nestabilite členkov a kolien

 

Mám záujem