SM systém

SM systém

SM systém je cvičebná metóda, ktorá sa zameriava na pohybový aparát človeka, predovšetkým na chrbticu. Pomáha pri bolestiach chrbta, skolióze, hernii disku, poruchách držania tela, stuhnutých svaloch krku a iných problémoch pohybového aparátu.

Okrem toho pomáha pri prevencii a liečbe porúch veľkých kĺbov (bedrový, kolenný, ramenný, ale aj kĺby nohy a klenby). Táto metóda cvičenia je vhodná pre všetkých.

SM systém vychádza z anatomického poznania pohybového aparátu človeka a jeho funkcionality. Za základný prirodzený pohybový prejav človeka sa považuje chôdza, na čom je založený systém cvičení v rámci SM systému. SM systém využíva elastické lano, ktoré pomáha pri posilňovaní oslabených svalov a uvoľňovaní preťažených svalov. Hlavný efekt metódy je vyvolanie trakčnej (naťahovacej) sily v oblasti medzistavcových platničiek. Tento efekt dosahujeme aktiváciou špirálových svalových reťazcov, ktoré zužujú obvod pása a ťahajú telo smerom nahor. Týmto spôsobom je chrbtica pri pohybe aktívne stabilizovaná.

Mám záujem