FUNKČNÝ TRÉNING

FUNKČNÝ TRÉNING

28 mája, 2024

Funkčný tréning má za úlohu obnoviť základné pohybové funkcie tela. Už ako malé deti sme vykonávali mnoho činností. Liezli sme, sedeli sme, čupeli sme v perfektnom hlbokom drepe, nerobilo nám problém uchopiť predmet a hodiť ho po niekom – skrátka skvelá príprava na tréning. Telo si tieto činnosti zautomatizovalo a vytvorilo si základné pohybové vzory a zreťazenia (to znamená v akom poradí sa svaly zapájajú). Potom sme začali chodiť do školy s taškou na jednom pleci, sedieť 5-6 hodín v škole, neskôr 8 v práci a máme na svete „chorobu“ zvanú moderný život. Je to „choroba“, ktorá sa týka už takmer každého z nás a najlepším liekom je práve Funkčný tréning pod dohľadom osobného trénera.

Len si sami odpovedzte na pár otázok:

Viete každé ráno vstať z postele bez bolesti? Bolieva Vás chrbát zo stáleho sedenia, neskôr krčná chrbtica a potom aj hlava? Robí Vám problém zísť po schodoch, alebo len trochu pobehnúť na autobus? Bohužiaľ, nie je to nič nezvyčajné… najmä u tých, ktorí nepraktizujú Funkčný tréning pravidelne.
V detstve tie najjednoduchšie a najplynulejšie pohyby dnes robíme robíme strnulo a kŕčovito, často sprevádzané bolesťou. To všetko vychádza zo svalových disbalancií, ktoré sme si celý život poctivo pestovali. Úlohou Funkčného tréningu teda nie je len odstraňovanie týchto porúch a obnova základných pohybových funkcii v správnom zreťazení, ale hlavne priprava tela na bežný život, dostať sa do formy, zlepšiť držanie tela a predovšetkým cítiť sa lepšie prostredníctvom pravidelného tréningu. To všetko dosiahnete pod dozorom našich skúsených osobných trénerov z tímu Cvičisko.

  • odstraňovanie svalových disbalancií
  • obnovenie základných pohybových funkcii
  • zlepšenie držania tela
  • celkový nárast sily